Blog Piotra Okońskiego :

o pasji związanej ze zbieraniem autografów 

 Polub/obserwuj!

Bądź na bieżąco!

O nas

 

 

 

04 marca 2019
Wreszcie przyszedł czas na pierwsze zbiory w 2019 roku. W ramach 24 kolejki Lotto Ekstraklasy do Krakowa zawitała drużyna ze Szczecina. W niedzielę (tj. 3.03.2019r.) pobudka nastąpiła o... 5:30. Wszystko
04 lutego 2019
Na dobry początek przygody ze stroną Supporter-pl, przygotowałem podsumowanie moich ubiegłorocznych "dokonań", które na bieżąco uzupełniał będę o kolejne zdjęcia zdobywanych przeze mnie autografów. Rok 2018 był w mojej kolekcji

O autorze :  Nazywam się Piotr Okoński i pochodzę z Zakliczyna (koło Tarnowa). Autografy zacząłem zbierać już w wieku 10 lat. W 2009 roku wyjechałem do brata, który przebywał w Anglii. Tam jeździłem po angielskich stadionach i hotelach prosząc piłkarzy o podpisy na zdjęciach, które wcześniej wywoływałem u fotografa. W ciągu kilku lat udało nam się zebrać blisko 1500 podpisów! Niestety z tak bogatej kolekcji zostało mi zaledwie kilka podpisów. Wszystkiemu winna choroba, przez którą spędziłem ponad rok w trzech różnych szpitalach. Zupełnie straciłem chęci do dalszego zbierania podpisów. Zdecydowałem się sprzedać niemal całą kolekcję. Do kolekcjonowania wróciłem w sierpniu 2015r. Pewnego dnia przeglądałem Internet i natrafiłem na forum poświęcone kolekcjonerom autografów. Wtedy też odżyła we mnie stara pasja. Pomyślałem, że mógłbym wrócić do tego, co przez wiele lat sprawiało mi radość. Mimo, że przez ten czas kolekcjonowałem podpisy żużlowców, to jednak piłka nożna jest sportem bardziej popularnym na świecie, więc i autografy piłkarzy są cenniejsze.

 

Zacząłem masowo wysyłać listy do zagranicznych i polskich klubów z prośbą o podpis – Adresowałem list, albo na klub, albo na konkretnego piłkarza. W kopertę wkładałem oprócz zdjęcia zawodnika, Międzynarodowy Kupon na Odpowiedź oraz zaadresowaną do mnie kopertę zwrotną. Oczywiście w środku znajdował się również list, w którym prosiłem o odpowiedź. Najgorsze było to, że pisałem listy do zawodników, których podpisy już wcześniej miałem w swojej kolekcji, a których się pozbyłem. Wtedy jeszcze bardziej uświadamiałem sobie, co tak naprawdę straciłem zwłaszcza, że wiele klubów, czy zawodników nie odpisuje na listy. Zdarza się, że na odpowiedź trzeba czekać naprawdę wiele miesięcy. Najdłużej przyszło mi czekać na odpowiedź byłego angielskiego napastnika Michaela Owena. Podpisane zdjęcia otrzymałem po… trzech latach! Nie wiem, gdzie przez ten czas znajdowała się przesyłka, ale najwidoczniej nawet i po tak długim czasie można doczekać się odpowiedzi.W ciągu miesiąca wysyłam ponad 30 listów do polskich i zagranicznych klubów. Wiąże się to z wydatkiem sięgającym ponad 300 zł. Być może dla kogoś może wydawać się dziwne, ale my kolekcjonerzy oprócz wymieniania się podpisanymi zdjęciami prowadzimy również wymiany związane z prywatnymi adresami gwiazd światowego futbolu. Wiele z nich można znaleźć w Internecie, ale wymaga to poświęcenia kilku ładnych godzin.

Obecnie skupiam się na zebraniu wszystkich zawodników i trenerów biorących udział w zakończonym niedawno Euro 2016 we Francji. Łącznie jest to ponad 570 autografów! – W tej chwili z tej listy posiadam nieco ponad 280 podpisów. Dałem sobie cztery lata na zebranie wszystkich graczy. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować ten cel. Wśród autografów, których najbardziej brakuje w mojej kolekcji są podpisy Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. 
Na stronie Supporter-pl.pl zajmuję się jedynie prowadzeniem bloga.
 
 
 

Piotr Okoński blog

♦ setki wyjazdów

♦ tysiące zdobytych autografów

Galeria